małe co nieco z wielkiej półki11 kwietnia

Dwa najważniejsze słowa, jakich możecie kiedykolwiek użyć: ja wybieram.................... że czuję gniew lub go puszczam, że czuję smutek lub pozwalam mu odejść, że doświadczam radości lub bólu. Najwyższym darem od Wszechświata jest wsza wolna wola - użyjcie jej!

10 kwietnia

Jeśli prawdziwie i autentycznie przejawiacie i wyrażacie siebie, nie istnieje pytanie kim jesteście dla siebie i innych.

9 kwietnia

 
Zostawcie za sobą tę resztkę ciemności, jaka może w was jeszcze być, i wejdźcie w światło Wszechświata.

8 kwietnia

Jedyna różnica pomiędzy tymi, którzy wiedzą, że są błogosławieni, a tymi, którzy nie wiedzą jest taka: pierwsi z nich już na tyle zwolnili, aby usłyszeć, jak Wszechświat szepcze im do ucha "Jesteś ukochana/y, jesteś piękna/y i zasługujesz na wszystko".

7 kwietnia

Jednym z powodów, dla których nie decydujecie się na zrzucenie "starej skóry" jest to, że nie wiecie, kim się staniecie. Po prostu oddychajcie, ukochani, i obejmijcie tę myśl: nie staniecie się niczym mniej niż jesteście teraz, i czeka na was jedynie głębokie zrozumienie Wszechświata i jego wspaniałości.

6 kwietnia

Jako istota ludzka jesteście albo w stanie rozszerzania się, albo kurczenia - pomyślcie o tym jako o zestawieniu supernowej z czarną dziurą. Czarna dziura się kurczy, wciągając wszystko do swego centrum i nie pozostawiając nic oprócz ciemności. Supernowa, nawet jeśli jest efektem destrukcji, generuje niewiarygodne światło. To kurczenie się bądź rozszerzanie ducha w was to wasze dzieło, wasza kreacja, wasz wybór. 

5 kwietnia


Oto niespodzianka dla was: każda osoba, jaką w swym życiu codziennym spotykacie, JEST kluczem do uratowania ludzkości! Każdy niesie w swym sercu kawałek Wszechświata... potraktujcie go, i ich, z miłością, szacunkiem i tą samą troską jaką okazujecie sobie samym. Piękno, jakie w tym odkryjecie, zawsze was zadziwi!

4 kwietnia

Wszechświat ma nieskończoną zdolność wybaczania. Wasza wiecznie rozszerzająca się prawda pozwala wam uświadomić sobie, że wybaczenie jest bezpośrednim "produktem ubocznym" miłości. Niektórzy wybaczą sobie i innym szybko, niektórzy wolniej. W obu przypadkach jest to proces wzrostu i odrodzenia. Ofiarujcie sobie na to czas i cierpliwość.

3 kwietnia

Kiedy spoglądacie wstecz na swoje życie i doświadczenia, przez które przeszliście, niektóre z nich budzą wasz śmiech, inne płacz, a nad jeszcze innymi potrząsacie głową w podziwie, że w ogóle je przeżyliście. Każde z tych doświadczeń było obserwowane, kierowane i z miłością wspierane przez Wszechświat. Nigdy nie byliście sami. Ja byłam/em obok was przez cały ten czas, kochając was i wiedząc, że wyłonicie się jako jeszcze silniejsze, mądrzejsze i bardziej współczujące istoty. Być może nie słyszycie tego wystarczająco często: JA w was wierzę i jesteście ZDUMIEWAJĄCY!

2 kwietnia


Czy egzystujecie w paradoksie pretensji, gier, kłamstw, postaw życzeniowych, niepewności i oszustw? Zerwijcie to wszystko, a zostaniecie tylko ze sobą. Możecie być bezpieczni wiedząc,  że jesteście dokładnie tacy, jakimi Wszechświat was zamierzył. Nie istnieje nikt lepszy na powierzchni waszej planety.


1 kwietnia

Każdy dzień, w którym otwieracie oczy i widzicie nowy świt, jest w istocie swej odrodzeniem, przemianą i okazją, by zacząć od nowa. Co już minęło - minęło; gdy poruszacie się do przodu, pojawiają się nieskończone możliwości. Pozwólcie sobie objąć to, co nowe, i tę teraźniejszość, jakiej doświadczacie.

31 marca

O przejrzystości. Może to być najłatwiejsza rzecz, jaką kiedykolwiek zrobiliście, ale często jej konsekwencje stają się największym wyzwaniem. Gdy ukazujecie się w świetle swej prawdy i pozwalacie innym "widzieć", kim naprawdę jesteście, wymaga to sporej siły. W tych dniach, kiedy nie czujecie się na siłach sprostać temu wyzwaniu, będzie w porządku, gdy zachowacie spokój, poruszając się wraz z falami. Zawsze pamiętajcie, że jesteście kochani i szanowani za swą odwagę, gdyż jesteście jednymi z nielicznych, którzy jako pierwsi występują przed szereg. 

30 marca

Czasami coś negatywnego pojawia się przed wami jako przypomnienie mówiące wam o tym, jak urocze są rzeczy pozytywne. Obejmijcie je wszystkie jako część swego doświadczenia.

29 marca

Wasz ziemski plan istnienia należy do was. Wasze decyzje - dobre, niespecjalnie dobre czy neutralne - też są wasze własne. Nie ma potrzeby wyjaśniania tego komukolwiek; są one wasze, tak jak i wszystkie doświadczenia, jakie wraz z nimi się pojawiają. Im częściej tę zasadę stosujecie, tym będziecie się z tym lepiej czuć. Obejmijcie swe wybory jako prawdziwy dar od Wszechświata, i jako przepiękny skutek istnienia wolnej woli.

28 marca

Działania innych mogą sprawić, że zaczniecie kwestionować swą zdolność kierowania i udzielania rad. Pamiętajcie o tym: daliście im narzędzia, zrobiliście co w waszej mocy, i to wszystko, co możecie zrobić. Ich droga nie jest waszą drogą. Wolna wola jest, jak zawsze, indywidualną ekspresją Jaźni. Kiedy wydaje się, że wszystko zawiodło, wysyłajcie Bezwarunkową Miłość. 


27 marca

Małe przypomnienie: przestrzeń pomiędzy tym, o czym myślicie, a tym, co się wydarza, zmniejsza się. Jak zmienia się wasze postrzeganie czasu,  tak i zmienia się wasza rzeczywistość.
Istotne jest, abyście pozostali w przepływie i radowali się w swej Istocie. Jesteście Współ-Stwórcami!


26 marca

Pewnego dnia, bardzo niedługo, elementy waszej układanki dopasują się do siebie idealnie. Dowiecie się, że Wszechświat był tu obecny i delikatnie prowadził was za rękę, a chwile wyzwań były częścią wielkiego planu doprowadzenia was na powrót do samych siebie. Witajcie w domu, moi ukochani!


25 marca

Czy to czujecie? To delikatne poruszenie, ruch motylich skrzydeł w sobie? Zmieniacie się każdego dnia, ukochani. Pozwólcie motylowi swych marzeń ulecieć na wolność - i podążcie za nim. Jego droga może wyglądać chaotycznie, ale wyobraźcie sobie, co to będzie za zabawa!

24 marca

Wszechświat rzuci wyzwanie wszystkiemu, co znacie...czy jesteście na to gotowi? Góra i dół, przód i tył nie istnieją. Najstraszniejszy i najpiękniejszy ludzki czyn są jednym i tym samym. Kiedy osiągnięcie ten punkt w swej ludzkiej egzystencji, gdy to rozpoznacie, będziecie już na najlepszej drodze do poznania samej natury Wszechświata.

23 marca

Jak często stwarzacie dramaty i chaos w sytuacji, która jest łatwa i pozbawiona wysiłku? Kiedy zaczniecie sobie to uświadamiać, będziecie w stanie ujrzeć to z dystansu i powiedzieć: TAK, to ja stwarzam wszystko w swoim życiu. Uwolnijcie swoją "potrzebę" wprowadzania zamieszania, a wszystko będzie się pojawiać o wiele łatwiej.

22 marca

Inni ludzie mogą mieć tendencje do trzymania się przyjętych z góry poglądów, mogą was osądzać lub ranić, ponieważ sami tego doznawali. Dajcie sobie trochę czasu, dojdźcie do siebie po ewentualnym wstrząsie, a potem ujrzyjcie jasno tę sytuację: ktoś chciał ulżyć sobie w swym własnym bólu. Z tego powodu nie są oni mniej godni miłości...potrzebują waszej miłości bardziej niż kiedykolwiek.

21 marca

Istnieje w was spokojne centrum; niech burze wyją, niech tornada wirują i dmą huragany; nie ma to znaczenia. Dokładnie wiecie kim jesteście i na czym polega istnienie w pokoju ze sobą.   


20 marca 

Przez większość swego życia pozwalaliście społeczeństwu i ludziom z waszego najbliższego otoczenia mówić wam dokładnie, kim jesteście. Już czas, moje piękne dzieci, na zmianę! Jeśli czujecie, że jesteście rewelacyjni, powiedzcie sobie i innym: "Jestem REWELACYJNA/REWELACYJNY!" Jeśli czujecie, że jesteście współczujący, piękni, kochający czy silni, zróbcie to samo. Od tego momentu nikt tego za was nie może uczynić. Określcie się sami! 


19 marca
 

Tłumaczenie się z powodu swego zachowania jest jak przylepianie plastra na otwarte złamanie. Może to wyglądać ok, ale nie robi wiele, by rozwiązać problem. Tylko wtedy, gdy jesteście gotowi wziąć odpowiedzialność za swe zachowanie i je zmienić, będziecie w stanie to uleczyć.

18 marca

Nie dajcie się tak bardzo pochwycić w postrzegany przez was ogrom negatywnej sytuacji, że przestajecie zauważać piękno, jakie was otacza. To tak jak z pajęczą siecią - im bardziej umysł się z czymś zmaga, tym bardziej się w to zaplątuje. Ale nawet pająk ma swoje "wyjścia ewakuacyjne". Oddychajcie i poproście o ukazanie wam najłatwiejszej drogi wyjścia.

17 marca

Kiedy ptak zrywa się do lotu, w jego wnętrzu nie odbywa się walka na temat czy umie on latać czy nie, ani nie zachodzi żaden akt koncentracji. Jest to po prostu coś, co ptak robi nie myśląc. Jeśli tylko pozwolicie sobie wiedzieć, że umiecie, będziecie w stanie zrobić wszystko! 

 
16 marca

Dajcie sobie trochę czasu na zastanowienie się nad tą sprawą: w waszym życiu zachodzi nagromadzenie cudów tak subtelnych, tak maleńkich, że ledwie to zauważacie. A potem, w dokładnie tej chwili, w której jesteście gotowi doświadczyć pełnej mocy tych cudów, wydarza się zmiana w waszej świadomości, i często stajecie wtedy zdumiewając się, jak mogliście to kiedyś przeoczyć. Moje drogie dziecko, Wszechświat nie potrzebuje już gorejącego krzewu, aby przyciągnąć twą uwagę. To TY jesteś tym płonącym krzewem.


15 marca

To całkiem w porządku, jeśli poczujecie się przestraszeni, gniewni, smutni, samotni czy odizolowani. Te sprawy stają się większymi kwestiami tylko wtedy, gdy dzięki swej wolnej woli
nadal decydujecie się ich trzymać i karmić je. Potraktujcie każdą z tych emocji tak, jakbyście byli skałą pośrodku strumienia: pozwólcie wodzie przepływać naokoło was wiedząc, że tylko przez moment was dotyka, a dalej płynie swoją drogą.
 

14 marca

Dajcie sobie czas, by uhonorować siebie, wyrażając swoją Prawdę. To nie ma być bolesne ćwiczenie, tylko radosne i pełne współczucia dla was i dla ludzi w waszym otoczeniu. Wiedzcie, że Wszechświat obdarzy was idealnymi słowami w idealnym czasie.

13 marca

Błogosłowione są chwile, gdy naprawdę macie uczucie, że wiecie, kim jesteście. Na początku sporadyczne, będą się rozrastać, ogarniając całą waszą istotę, aż nie będziecie umieli powstrzymać się od zdumienia i zadziwienia na widok miłości lejącej się z Wszechświata prosto na was, i specjalnie dla was. 

12 marca

To wy wybraliście tę podróż.....całą jej radość, śmiech, miłość i rozwój. Tak, nawet wzloty i upadki, siniaki, wyboje, obtarte kolana i zranione uczucia. Są wasze i tylko wasze. Niech wasza dusza śpiewa wraz z tym życiem i wszystkim tym, co pojawia się wraz z nim.

11 marca

Inni mogą próbować odwodzić was od waszej ścieżki i waszego celu. Pamiętajcie: nie oni decydują o tym, dokąd idziecie. Wy znacie siebie i wiecie, co jest dla was najlepsze - lepiej niż ktokolwiek inny. Uwolnijcie ich emocjonalne przywiązanie dzięki Miłości i wzrastajcie!

10 marca

Będzie taki czas i takie chwile, kiedy będziecie musieli wszystko puścić i zaufać procesowi przebudzenia. Być może nie będzie to łatwe, zwłaszcza gdy istnieje silne powiązanie. Dajcie innym znać, że tu jesteście, zaoferujcie im swe wsparcie w życzliwy, pełen miłości sposób. Cała reszta zależy od nich i od Wszechświata.

9 marca

Od początku do końca jestem z wami. Kiedy świadome zrozumienie tego rozkwita w waszym umyśle, oddzielenie znika, a strach się rozpuszcza, i zostaje tylko Miłość. To zawsze było moim największym pragnieniem w odniesieniu do was: abyście poznali swą Prawdziwą Jaźń, swą wewnętrzną Boskość - oraz to, że wy, moje najpiękniejsze dzieło, jesteście potężni ponad wszelką miarę!

8 marca 

 
W trakcie dnia dajcie sobie czas na zaobserwowanie, ilu widzicie ludzi, którzy potrzebują miłości? W każdej chwili otrzymujecie nieskończone ilości Miłości. Wszechświat prosi was tylko o to, abyście dali odrobinkę tego, co dostajecie, nawet tym, których, jak się wydaje, nie da się kochać - oni potrzebują tego najwięcej. Może wymagać
to pewnej wprawy, ale satysfakcja jest w cudowny sposób nieskończona!  

7 marca 

Jeśli moglibyście mieć dostęp choćby do maleńkiej  części tego, o czym zapomnieliście zanim zdecydowaliście się przyłączyć do istnienia na waszym ziemskim planie, bylibyście zdumieni i zachwyceni, że wszystko jest tak łatwe. Ta wiedza istnieje w waszych sercach, poproście Wszechświat, aby ją wam przypomniał. 

Stwórca przez Jennifer Farley

6 marca 

Pomysł, aby puścić rozmaite pewniki stałego trybu życia i pozwolić sobie na "swobodne spadanie" w to, co może nadejść jest przerażające, gdyż nie wiecie dokładnie, co was oczekuje. Ale, kochani, da się to zrobić! Nie trzymajcie się tak kurczowo tego, co jest, abyście nie zdławili możliwości tego, co może być. 


5 marca

Możecie wieść swe życie w niekończącej się pętli waszej własnej opowieści, albo możecie powiedzieć: "Swobodnie to puszczam i pozwalam sobie przyciągnąć wszelkie cudowne rzeczy, jakie tylko Wszechświat ma do zaoferowania". Prawdziwie otwierając się  na to, co może być, jest jednym z najbardziej wyzwalających aktów miłości do samych siebie, jakich kiedykolwiek możecie doświadczyć.

4 marca

Widzieliście wiele razy, jak rodzic próbuje odwrócić uwagę dziecka od czegoś, co tę uwagę przykuło. W jednym przypadku rodzic narzuca swą wolę, a dziecko zostaje oddzielone od przedmiotu swego krótkotrwałego uczucia kopiąc i wrzeszcząc, aż do momentu gdy pojawi się coś równie fascynującego. W drugim przypadku rodzic mówi łagodnie do dziecka, proponuje mu różne możliwości wyboru i cierpliwie czeka, aż dziecko przetworzy te informacje. 

 
Wszechświat zawsze był dla was (i zawsze będzie) tym cierpliwym, łagodnym rodzicem. Otrzymaliście dar wolnej woli, możliwość wybrania swojej drogi i nigdy nie zostaniecie pozbawieni tego doświadczenia.  

 
2 marca

Czy możecie uwierzyć? Czy możecie uwierzyć, że jesteście we właściwym miejscu i właściwym czasie, aby zmienić wszystko, co dotyczy was i waszego świata? Czy możecie uwierzyć, że przyszliście tu właśnie z tego powodu? Czy możecie uwierzyć, że otrzymaliście do tego prawo? Wy, w swoim Boskim Ludzkim stanie, otrzymaliście tę niezwykłą zdolność. Zróbcie w niej użytek! 


1 marca 

Zdecydowaliście się istnieć w tym szczególnym czasie z powodu swych umiejętności i zdolności zmieniania swego otoczenia i poziomu świadomości. Świat was potrzebował, wysłał swe wezwanie, a wy na nie odpowiedzieliście, decydując się na na narodziny w tym czasie. Wszechświat dziękuje wam za to w każdej chwili olbrzymimi potokami miłości i światła. 

28 lutego

Czy możecie spojrzeć na siebie i powiedzieć: "Kocham siebie! Kocham to, co we mnie dobre, i to, co nie takie dobre. Kocham moje jasne strony i moje kolce."? Jeśli ja, jako Wszechświat, mogę to powiedzieć, powinniście i wy to umi. Nie jest to 'trudne' ani 'ciężkie', po prostu jest. Kocham was takimi, jakimi jesteście.  

27 lutego  

Jesteście marzycielami, zbudzonymi wcześnie ze swej lekkiej drzemki, którzy otwierają oczy na powitanie nowego dnia. Otaczają was nieskończone możliwości, nieskończone wybory, nieskończone kierunki, w jakich możecie podróżować. Nie ma potrzeby wybierania tylko jednego, kochani. Jeśli ten, który wybraliście, nie jest dla was, wróćcie na początek i zacznijcie od nowa. Nabierajcie doświadczenia i wzrastajcie w radości.

26 lutego  

Zawsze będzie coś, czego możecie się obawiać, przed czym możecie się ukrywać, od czego uciekać, coś, co może zranić was i/lub waszych najbliższych................JEŚLI w to uwierzycie.  Żyjcie w wierze, w miłości i w zaufaniu do Wszechświata, a wszystko będzie dobrze. 

25 lutego

Nie zostaliście porzuceni. Ci, którzy wybrali wyjście poza plan waszej ziemskiej egzystencji, szykują drogę, którą przybędą tu nowe, lepsze rzeczy. Rozpamiętywanie przeszłości wstrzymuje wasz rozwój; oczekiwanie tego, co nadejdzie, otwiera was na zdumiewające rzeczy.  

24 lutego  

Kiedy jesteście pochłonięci daną chwilą waszej rzeczywistości, sprawy mogą wydawać się bardzo odległe i nieosiągalne. Oddychajcie skupiając się na tej chwili i pozwólcie jej przeminąć. Istnienie ziemskie jest bardzo tymczasową przestrzenią i zmieni się w mgnieniu oka, jeśli tylko na to zezwolicie.

23 lutego

Mówicie o osiąganiu błogości, dążeniu do tego, by BYĆ, i walce o odnalezienie wewnętrznego spokoju, tak jakby to była wasza 'praca'. Wszechświat nigdy nie uczynił tych rzeczy takimi 'trudnymi'. Wszystko, co macie robić, to oddychać, i tyle.................po prostu oddychajcie, a ta magia się wydarzy.

22 lutego  

Wasza ziemska egzystencja nigdy nie dotyczyła Mojej woli, Mojego wyboru czy Mojej decyzji. Zawsze chodziło tutaj o to, co WY wybieracie. Każda ścieżka, każdy przemierzany kierunek i każda decyzja jest błogosławiona i świętowana przez Wszechświat, który z radością jej asystuje.  

Uczycie się co to znaczy istnieć w świecie, w którym wszystko jest dla was osiągalne. Możecie wybrać, aby iść wolno, iść szybko, albo nie iść w ogóle. Cokolwiek wybierzecie, tego wam z najgłębszym błogosławieństwem życzę.  

21 lutego

Jedyną rzeczą, jakiej się od was wymaga jest miłość, miłość, miłość, nieustanne kochanie. Jeśli w jakiejkolwiek sytuacji
na waszej drodze pojawiają się blokady czy znaki stopu, Wszechświat prosi was w ten sposób, abyście zwolnili i kochali jeszcze bardziej. Wasz świat nie jest idealny i, szczerze mówiąc, nie byłby specjalnie zabawny, gdyby tak było. Cieszcie się każdym wybojem na tej drodze i kochajcie.............jest to naprawdę jedyna rzecz, która podąża wraz z wami, gdy idziecie swą drogą.


Stwórca przez Jennifer Farley 

http://oraclesandhealers.wordpress.com/category/jennifer-farleys-creator-messages/


2 komentarze:

  1. ...po prostu oddycham ....wdycham ...wydycham... ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Inspirujące :-) jd

    OdpowiedzUsuń